בחר קטגוריה בחר תת קטגוריה איזור ישוב מחיר מקסימלי Zip
בחר קטגוריהselect
בחר תת קטגוריהselect
בחר איזורselect
בחר עירselect
בחר מחיר מקסימליselect
מה אתם מחפשים?
הכלselect
איזור
הכלselect
מחיר מקסימלי
הכלselect
:
...Loading...

טקס החינה

סגולות טקס החינה

החינה של עדות מסוימות הינה מסורת ולעיתים אף יותר חשובה מהחתונה עצמה. את טקס החינה עושים לעשות לפני החתונה מה שמסמל כניסה לעולם הנישואים ומאפיין אותה עיטורי גוף אצל הכלה. נהוג למרוח את החינה באמצע כף היד של החתן והכלה בצורה עגולה ולכסות בסרט וכך גם ביד השנייה. צריחת החינה בצורה עגולה מסמלת ברכה ופרנסה ושפע.

בהמשך נוכל לראות את כיצד חוגגים את טקס החינה בעדות מסוימות, מה החשיבות ומנהגים שונים.
לרוב טקס החינה מתקיים באותו השבוע של החתונה ולעיתים מתקיים גם שבוע לפני, יחד עם זאת בעבר היה נהוג לחגוג  את החינה ביום המקווה וללוות את הכלה בשירים וריקודים מיד עם צאתה מהמקווה עם התלבושות המסורתיות ובמתוקים אשר מסמלים ברכה שפע ומתיקות בהם מבורכת הכלה, מאידך, לא נהוג שהחתן יתראה עם הכלה לפחות יומיים לפני החתונה ועל כן זה מתנגש עם קיום טקס החינה ביום המקווה.

טקס החינה בעדה המרוקאית
כפי שכבר צוין טקס החינה כולל קודם כל את החינה עצמה והליך מריחתה, תלבושות ומתוקים (בדר"כ עוגיות), הרי שבעבר התלבושות הרי הם הכפתנים היו מגיעות מהמשפחה סבתות דודות ואימהות, היום ישנן חברות שמתמחות בטקסי החינה המציעות את כל המרכיבים הדרושים לטקס החינה החל מאוהל מרוקאי , תלבושות, כלי נגינה ואפילו העגות כבר כלולות בפנים. החינה אצל העדה המרוקאית היא אירוע לכל דבר ואף יותר חשוב מהחתונה, נהוג להלביש את הכלה והחתן עוד בתחילת האירוע אשר במהלכו יחליפו 3 פעמים תלבושות ויש גם חשיבות לצבע. התלבושת הראשונה תהיה בדרך כלל בצע זהב, לאחר מכן בטקס עצמו יחליפו החתן וכלה לעתיד לתלבושת בצע בורדו ובסוף תינתן להם האפשרות לבחור צבע שהם רוצים, חשוב לציין כי כל צבעי התלבושות יהיו צבעים בעלי נוכחות אותנטיים ולפי המסורת. המוזיקה אשר תתנגן ברקע הינה שירים במרוקאית כאשר כל מילות השירים הינן ברכות לבני הזוג, יש כאלה שאף מגדילים לעשות ומביאים זמר המתמחה בשירים אלה. לאחר שלב הריקודים או מתפנים לשלב הטקס עצמו בו החתן והכלה נכנסים למתחם האוהל בשירים וריקודים על אפיריון או כרכרה ואותם מלווים האורחים כאשר בידיהם מגשי מתוקים. החתן והכלה יתיישבו בכורסאות מהודרות ולצידם בני המשפחה . מומלץ שאת מריחת החינה תעשה אישה נשואה ופורייה כדי שתעביר להם את הברכה ולאחר מכן מגיע טקס הענקת המתונות מצד הורי החתן לכלה ומצד הורי הכלה לחתן המסמל את קבלתם לחיק המשפחה .

טקס החינה בעדה ההודית