בחר קטגוריה בחר תת קטגוריה איזור ישוב מחיר מקסימלי Zip
בחר קטגוריהselect
בחר תת קטגוריהselect
בחר איזורselect
בחר עירselect
בחר מחיר מקסימליselect
מה אתם מחפשים?
הכלselect
איזור
הכלselect
מחיר מקסימלי
הכלselect
:
...Loading...

חתונה לפי ההלכה

חתונה לפי ההלכה

בישראל על מנת להינשא כדת משה וישראל עליכם קודם כל לתפוח תיק ברבנות, בשביל זוגות רבים זוהי חשיפתם הראשונה לעולם הדת וייתכן כי הם יהיו קצת מבולבלים ומעט חוששים, אנחנו כאן קודם כול על מנת להרגיע ולתת לכם מידע מקדים שיעזור לכם לעבור את המפגש בהצלחה.

ראשית יש להירשם ברבנות רק לאחר שקובעים תאריך והתנאי הוא קודם כל להיות בגיל המותר שהוא גיל 17 בין אם לחתן או בין אם לכלה. מרגע פתיחת תיק הנישואים ישנה תקופה של שלושה חודשים עד לפקיעת תוקף התיק.
1.    לא מומלץ להירשם יותר משלושה חודשים לפני החתונה בגלל פקיעת התוקף.
2.    לא מומלץ לחכות עם פתיחת התיק עד לרגע האחרון כך שאם תצטרכו להמציא מסמכים אינכם רוצים להגיע למצב של לחץ נוסף ומיותר וחלילה של דחיית החתונה.

זוגות אשר ישנו חשש שאחד בני הזוג אינו יהודי יצטרכו להמציא אישורים מתאימים על מנת להפריך טענה זו ולבסס את מעמדכם כיהודים בישראל.
במידה ואחד מבני הזוג כבר פתח בעבר תיק נישואים , יש לבטל את התיק ולסגור אותו על מנת לפתוח תיק חדש "וכשר".

כאמור כחודש עד 3 שבועות יש להגיע לרבנות במועצה הדתית שבמקום מגוריכם או מקום מגורים של בן הזוג כיום כבר ניתן להירשם גם באותה העיר שם יתקיים טקס הנישואים.
נכון שבהפקת החתונה ישנה התחושה כאילו רק אתם מתחתנים אבל במציאות ובעיקר בלשכות רישום הנישואים הדבר אינו כך וייתכן שכשתגיעו יהיו תורי המתנה ארוכים.

לפתיחת התיק יש להגיע שני בני הזוג ורק במקרה בו אחד מבני הזוג לא יכול להגיע (צריך להיות חריג), אחד מבני הזוג רשאי להגיע לבדו עם ייפוי כוח ובכל זאת הנושא אינו נפתר ובן הזוג השני אשר נבצר ממנו להגיע יהיה חייב להגיע במועד אחר על מנת לחתום על המסמכים שיאשרו את פתיחת התיק.
אינכם מגיעים לבד לרבנות כי עם שני עד רווקות (ערבים) מטעמכם, גם לבחירת העדים יש קריטריונים והם חייבים להיות מעל גיל 18, אינם דרגה ראשונה של החתן או הכלה ואינם קרובי משפחה. והכי חשוב מכירים אתכם.

להרשמה יש להגיע כבר עם התאריך המיועד ובנוסף עם המסמכים המקוריים (לא צילום או משהו כזה).

מה צריך להביא-
* תעודות זהות של שני בני הזוג כולל ספח מעודכן.

* קיימת אפשרות בה יבקשו ממכם תעודת לידה.

* תעודת נישואים או כתובה של הוריכם (במידה והם התחתנו באותה רבנות אז אין צורך). במידה והוריכם התחתנו בחו"ל או בנישואים אזרחיים חייב להביא מסמך המאשר את נישואיהם ואישור המצביע על כך שאינם קרובי משפחה. בעזרת אישורים אלה תבחן כי שלילת האפשרות שהילד ממזר (הורים לא נשואים).

* תשלום בסך 600 ₪ אגרה עבור פתיחת התיק, הסכום מהווה תשלום עבור כתובה ושירותי רב לעריכת הטקס על כן אם לקחתם רב מהרבנות לחתן אתכם הוא לא יקבל תשלום נוסף.

* 3 תמונות פספורט לכל אחד מכם.

מפגש שני יערך רק במידה והחלטתם לקחת רב מהרבנות שיחתן אתכם ועל כן במפגש זה תיערך בחירת הרב, חשוב להגיע באותו היום עם העתק מתעודת הכשרות של מקום האירוע ובמידה ושכרתם קייטרינג חייב גם תעודת הכשר שלו.

כאן לא תמו ביקוריכם ברבנות שכן לאחר שהתחתנתם בסימן טוב ומזל טוב עליכם להגיע לרבנות על מנת לקבל את תעודת הנישואים שלכם אשר תשמש אתכם בעיקר לשינוי הסטטוס בתעודת הזהות ועדכון הפרטים במשרד הפנים.  • אולמות אירועים המקום
  • פורטל חתונה מיי וודינג
  • צלמים מגה שוט
  • תקליטנים סאונד מיקס