בחר קטגוריה בחר תת קטגוריה איזור ישוב מחיר מקסימלי Zip
בחר קטגוריהselect
בחר תת קטגוריהselect
בחר איזורselect
בחר עירselect
בחר מחיר מקסימליselect
מה אתם מחפשים?
הכלselect
איזור
הכלselect
מחיר מקסימלי
הכלselect
:
...Loading...

המדריך לבחירת טבעת אירוסין

המדריך לבחירת טבעת אירוסין

רבים אינם יודעים זאת אך ביהדות אין מושג כזה "טבעות אירוסין". מדובר על מנהג שהיהדות סיגלה לעצמה במשך השנים. בניגוד משמעותי לטבעות נישואין (כאשר בטבעות הנישואין על הטבעת להיות פשוטה ככול האפשר) בטבעות האירוסין ניתן ליהנות ממגוון של אפשרויות הן בצבעים, עיטורים, עיצובים, משקל, יהלומים או אבני חן.

כאשר רוכשים טבעת אירוסין חשוב להקפיד על כמה דברים: 
ראשית טבעת אירוסין מיוחדת ככול שתהיה חייבת להגיע עם תעודת אחראיות ואין זה משנה מהו גודלה והאם יש לה יהלומים או אבני חן. האחראיות אומרת למעשה שבמידה וקורה נזק כלשהו לטבעת (לכלוך על הטבעת או נזק חמור יותר) יש בעצם למי לפנות על מנת לקבל מענה.

בחירת טבעת שהינה למטרת אירוסין היא בחירה נורא אינבידואלית, כלומר, ישנן נשים אשר מתחברות אל טבעות שבמראה שלהן הן יותר גסות ולעומת זאת, ניתן למצוא נשים שמתחברות הרבה יותר אל טבעות מסוג טבעות אירוסין שהן פשוטות יותר, קלאסיות יותר. דרך אגב בדרך כלל עיצוב טבעת האירוסין יהיה דומה יחסית לעיצוב טבעת הנישואין או בדיוק להפך כלומר אם האישה בחרה טבעת אירוסין עדינה ככל שתהיה גם אבעת הנישואים שלה תהיה פשוטה ועדינה ואם טבעת הנישואים הינה עבה ו"מורגשת" טבעת האירוסין תהיה פחות בעלת נוכחות. 

היהלום שבטבעת
טבעת אירוסין קלאסית עם יהלום, כמו גם כל סגנון אחר המגיע עם היהלום הנוצץ, מחייב את המוכר להעניק תעודה הנקראת "תעודת גמולוגיות". תעודת הגמולוגיות בעצם מוכיחה שמדובר ביהלום אמיתי ולא בחיקוי זול. בתעודה יהיו מצוינים כל הפרטים אודות היהלום (משקל, דירוג צבע וכן הלאה) התעודה חייבת להכיל את ארבעת הפרמטרים: גודל, חיתוך, ניקיונו וצבעו.

אחד מהנתונים אותם יש לקחת בחשבון כאשר עומדים לרכוש טבעת אירוסין מקסימה הוא גודלו של היהלום. ברור שגובה התקציב הוא גורם מכריע בנושא בחירת הטבעת אך חשוב להבין שגם אם מדובר על תקציב מצומצם מאוד חשוב שהיהלום יהיה לפחות במשקל של 0.95-1 קארט וזה על מנת שהטבעת תראה טוב ולא דלה ובעלת יהלום "שנבלע" בטבעת.

כמו כן, שיבוץ היהלום הוא נושא חשוב גם הוא כאשר מגיעים לבחור טבעות אירוסין עוצרות נשימה. חשוב להבין ששיבוץ היהלום משתנה מטבעת לטבעת מכיוון שכל אישה אוהבת שיבוצים אחרים (שיבוץ בצורת טיפה, שיבוץ בצורת לב, שיבוץ בצורת אגס וכן הלאה). בכלל חשוב לזכור כי מכיוון שאת הטבעת עונדים באופן יומיומי היא חשופה לפגיעות ומומלץ להורידה כאשר מנקים, מתקלחים וכדומה. 

טבעות אירוסין ללא יהלום
טבעת זהב דבר נוסף אליו יש לשים לב הוא הזהב בצבע הצהוב של טבעת האירוסין. פעמים רבות אנשים משלמים הרבה יותר כסף על טבעת זהב בצבע צהוב ולמעשה מדובר על טבעת כסף שנצבעה. זהב אמיתי לא אמור להשחיר ובטח שלא אמור להוריד צבע או להתקלף.

מפאת תקציב או בחירה מובהקת של האישה (בדרך כלל ככזו שאינה יודעת לשמור על דברי ערך) אפשר להשתמש בזרקונים במקום היהלום, כלומר לטבעת יהיה עיצוב עם יהלום אך במקומו יכולו לבוא כל אבן אחרת, חשוב להבין כי אין חוק האומר שטבעת אירוסין צריכה להיות עם יהלום, גברים יקרים הכי חשוב הוא לא להיכנס ללחץ וממש לא לחובות עוד הרבה לפני החתונה. 

אין כל ספק שמדובר על אחד הרגעים המרגשים בחייו של כל אדם. זוג היוצא מספר שנים מבין שהוא מעוניין לבלות זה עם זו את חייהם וכעת בן הזוג (בדרך כלל) מחליט ללכת ולרכוש את טבעת האירוסין אך למרות ההתרגשות אשר אופפת כל אדם במעמד הנ"ל, חשוב לדעת שבשל השילוב של ההתרגשות לצד חוסר ההבנה בתחום התכשיטנות של גברים רבים, אלה עלולים ליפול לתרגילי מרמה שונים.


  • אולמות אירועים המקום
  • פורטל חתונה מיי וודינג
  • צלמים מגה שוט
  • תקליטנים סאונד מיקס