בחר קטגוריה בחר תת קטגוריה איזור ישוב מחיר מקסימלי Zip
בחר קטגוריהselect
בחר תת קטגוריהselect
בחר איזורselect
בחר עירselect
בחר מחיר מקסימליselect
מה אתם מחפשים?
הכלselect
איזור
הכלselect
מחיר מקסימלי
הכלselect
:
...Loading...

המבוא לחמות

המבוא לחמות

אחד מסימני הדרך שנכנסת למשפחה הוא החיוך של החמה אבל באמת מחיוך מכול הנשמה, בואו נתחיל מההתחלה, הרי תמיד אומרים הבת לאבא והבן לאימא, הסבר הבנים תמיד יהיו קשורים לאימם ומבחינתה היא האישה היחידה בכל עולמם.

יחסי חמות-כלה הינם יחסים משפחתיים שבתפיסה העממית נחשבים לבעייתיים מעצם קיומם, גם בספרות הפסיכולוגית נחשבים יחסים אלו כבעייתיים וכבעלי השלכות על יחסים אחרים במשפחה, אך המחקר הפסיכולוגי מיעט לעסוק בהם, ונטה בעיקר להאשים את החמות (אימו של הבעל) בבעייתיות של היחסים.

כאן אני עוצרת ומדגישה לכל כלל יש יוצא מן הכלל וזו אינה קלישאה, ישנן חמות רבות אשר כל מה שחשוב להן הוא אושרו של הילד, העצמאות שלו וכמובן הכוונה נכונה לחיים בריאים, גם אם בדרך הוא ייפגע, ויניח את ראשו על כתפה זה עדיין חלק מתהליך ההתבגרות ועל כן תיתן לו להתנסות בדיוק כמו שתיתן לו להיכוות.

מערכת יחסים טעונה בין החמות לבין הכלה, ולעיתים בין החמות לחתן, היא אחד הגורמים השכיחים והידועים לקונפליקטים טעונים בקרב זוגות נשואים, ואחת הסיבות לחיפוש אחר סיוע במסגרת  טיפול זוגי או יעוץ זוגי. לא פלא שיחסים אלו תפסו משחר ההיסטוריה מקום מכובד בספרות, בתיאטרון, וכמובן באינספור בדיחות ומערכונים.
הפרידה מהסינר.

הגורם העיקרי ליחסים לא תקינים בבני הזוג זהו הקשר בין הכלה לחמות ובן הבעל לאימו, ידוע כבר שנשים הרבה יותר שכלתניות מגברים ומבחינתן הצעדים שלוקחים עם הכניסה לעולם הנישואים צריכים להיות זה אחר זה ולא זה לצד זה, זהו תהליך שלבעל קשה לעכל ומבחינתו הוא ימשיך ללכת לאכול אצל אמו, לרבוץ ולהתפנק בחיקה ולפעמים אף לישון שם, הסיטואציה הזו גורמת לכלה להרגיש כאילו היא אינה מספיק טובה או לא מבשלת מספיק טוב ובכלל תחושת סיפוק נחותה ביותר.

ומה שעוד יותר יכול להפריע לקשר ואף לגרום לפירוקו היא לקיחת אחריות וקבלת החלטות, נכון זה נשמע כמו מונח מהצבא אבל היי מרגע שהחלטתם להתחתן ולקחתם איש בידו אישה ההחלטה היא רק שלכם, אם תירצו להתייעץ בשמחה אבל אין זה אומר שהמצב ינוצל בכדי לקבוע בשבילכם את ההחלטה.

תהליך הפרידה מההורים ובעיקר מהאימא צריך להיות הרבה לפני החתונה קשיים בתהליכי פרידה עלולים להתבטא גם בהתנתקות או השלכה של כעסים מההורים עצמם אל החם והחמות. אדם שמתקשה להתמודד מול הוריו עם רצונותיו וצרכיו הנפרדים, עלול להשליך את הקשיים האלה על הדמויות המייצגות את הוריו, אך פחות "מסוכנות" מהם. כלומר, הקושי או הפחד, שלרוב אינם מודעים, מפני עימות עם ההורים, עלולים לנתב את אותם כעסים וניסיונות כושלים של היפרדות אל החם והחמות, בהיותם קרובים מספיק כדי לעורר את הכעס, אך רחוקים דיים רגשית כדי שיתאפשר מאבק איתם.

גברים יקרים וחתנים לעתיד מה שחשוב הוא לא לזרוק על האישה שתסתדר עם אימו הוא בעצמו יודע שלפעמים זה לא פשוט בכלל, בגלל שאתה הגורם המקשר בין השניים אתה תהיה גם זה שפועל בחוכמה בשביל לקרב ביניהם. והכי חשוב לדאוג שלא יהיו חברות אבל כן מסתדרות .

  • אולמות אירועים המקום
  • פורטל חתונה מיי וודינג
  • צלמים מגה שוט
  • תקליטנים סאונד מיקס